Y005610K0000J0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y005610K0000J0L
描述:
TRIMMER 10KOHM 0.75W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±5%
Number of Turns 26
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series Accutrim™1280G
Power (Watts) 0.75W, 3/4W