首页 / 微调电位计 / Y005650R0000K12L
minImg
Y005650R0000K12L
VPG Foil Resistors
型号:
Y005650R0000K12L
描述:
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 26
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Series Accutrim™1280G
Power (Watts) 0.75W, 3/4W