Y006650R1000T0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y006650R1000T0L
描述:
RES 50.1 OHM 10W 0.01% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.335" (8.51mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 1.530" L x 1.000" W (38.86mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50.1 Ohms
Series VHP-4
Power (Watts) 10W