Y008915K0000AR23R
VPG Foil Resistors
型号:
Y008915K0000AR23R
描述:
RES 15K OHM 0.05% 0.6W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 15 kOhms
Series RNC90Y
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Number of Terminations 2
Mfr VPG Foil Resistors
Features Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)