Y0106100K000U0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y0106100K000U0L
描述:
RES 100K OHM 1.5W 0.002% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.002%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 kOhms
Series H
Power (Watts) 1.5W