Y0106300K000B0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y0106300K000B0L
封装:
Axial
描述:
RES 300K OHM 0.1% 1.5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 kOhms
Series H
Power (Watts) 1.5W