Y0771200K000B9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y0771200K000B9L
描述:
RES 200K OHM 1W 0.1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 kOhms
Series RCK
Power (Watts) 1W