Y09269R00000Q9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y09269R00000Q9L
封装:
TO-220
描述:
RES 9 OHM 0.02% 8W TO220-4
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.815" (20.70mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 9 Ohms
Series VPR221
Power (Watts) 8W