Y09550R01000F0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y09550R01000F0L
描述:
RES 0.01 OHM 1.5W 1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 1.060" L x 0.177" W (26.92mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 mOhms
Series VCS201
Power (Watts) 1.5W