Y09590R10000J9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y09590R10000J9L
描述:
RES 0.1 OHM 10W 5% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±3ppm/°C
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 mOhms
Series VCS301
Power (Watts) 10W