Y096010R0000F9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y096010R0000F9L
描述:
RES 10 OHM 10W 1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 Ohms
Series VCS331
Power (Watts) 10W