Y09602R08100B9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y09602R08100B9L
描述:
RES 2.081 OHM 10W 0.1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.081 Ohms
Series VCS331
Power (Watts) 10W