Y11215K11000B0R
VPG Foil Resistors
型号:
Y11215K11000B0R
描述:
RES SMD 5.11K OHM 1/4W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 5.11 kOhms
Series SMR1D
Power (Watts) 0.25W, 1/4W