Y116975K0000A9R
VPG Foil Resistors
型号:
Y116975K0000A9R
描述:
RES SMD 75KOHM 0.05% 0.4W J LEAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 75 kOhms
Series SMR3D
Power (Watts) 0.4W, 2/5W