Y117220R0000C0R
VPG Foil Resistors
型号:
Y117220R0000C0R
描述:
RES SMD 20 OHM 0.25% 1/10W 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 20 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W