Y144230K1000T0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y144230K1000T0L
描述:
RES 30.1K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 30.1 kOhms
Series RS92N
Power (Watts) 0.5W, 1/2W