Y1455500R000T0W
VPG Foil Resistors
型号:
Y1455500R000T0W
描述:
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/5W 1506
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Resistance 500 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W