Y14880R05000B0W
VPG Foil Resistors
型号:
Y14880R05000B0W
描述:
RES 0.05 OHM 0.1% 2W 3637
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 2W