Y14961K98000F9W
VPG Foil Resistors
型号:
Y14961K98000F9W
封装:
1206
描述:
RES SMD 1.98K OHM 1% 0.15W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 1.98 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.15W