Y16085R71400A0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y16085R71400A0L
描述:
RES 5.714 OHM 2W .05% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.714 Ohms
Series VCS232Z
Power (Watts) 2W