Y162210R0000A9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y162210R0000A9L
描述:
RES 10 OHM 8W 0.05% TO220-2
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 10 Ohms
Series VPR220Z
Power (Watts) 8W