Y16241K35000C9W
VPG Foil Resistors
型号:
Y16241K35000C9W
描述:
VSMP0805 1K3500 TCR0.2 0.25% S W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.35 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W