Y162515K3750T9R
VPG Foil Resistors
型号:
Y162515K3750T9R
封装:
1206
描述:
VSMP1206 15K375 TCR0.2 0.01% S T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 15.375 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W