Y16282K80000F0R
VPG Foil Resistors
型号:
Y16282K80000F0R
封装:
2512
描述:
RES SMD 2.8K OHM 1% 3/4W 2512
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 2.8 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W