Y163220R0000C0W
VPG Foil Resistors
型号:
Y163220R0000C0W
封装:
2010
描述:
RES SMD 20 OHM 0.25% 0.4W 2010
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 20 Ohms
Series VFCP
Power (Watts) 0.4W, 2/5W