Y1636510R000F0W
VPG Foil Resistors
型号:
Y1636510R000F0W
封装:
0603
描述:
VSMP0603 510R000 TCR0.2 1% B W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 510 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W