Y1690500R000T9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y1690500R000T9L
封装:
TO-220
描述:
RES 500 OHM 8W 0.01% TO220-4
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 500 Ohms
Series VPR221Z
Power (Watts) 8W