Y1745200R000F9R
VPG Foil Resistors
型号:
Y1745200R000F9R
封装:
SMD
描述:
SMR1DZ 200R000 TCR0.2 1.0% S T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 200 Ohms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.25W, 1/4W