Y17461K42000T0R
VPG Foil Resistors
型号:
Y17461K42000T0R
描述:
SMR3DZ 1K4200 TCR0.2 0.01% B T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 1.42 kOhms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.6W