Y174956R4710V9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y174956R4710V9L
描述:
RES 56.471 OHM .3W .005% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 56.471 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W