Y17525R00000B0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y17525R00000B0L
描述:
RES 5 OHM 1W 0.1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 1W