Y175983R0000T9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y175983R0000T9L
封装:
Axial
描述:
RES 83 OHM 0.01% 2.5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 83 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 2.5W