Y21230R70000F0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y21230R70000F0L
封装:
TO-220-4
描述:
RES 0.7 OHM 1% 8W TO220-4
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-4
Resistance 700 mOhms
Series VPR221SZ
Power (Watts) 8W