Y40211K62000T9R
VPG Foil Resistors
型号:
Y40211K62000T9R
封装:
0603
描述:
FRSM0603 1K6200 TCR0.2 0.01% S T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.62 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W