Y40451K80000B0W
VPG Foil Resistors
型号:
Y40451K80000B0W
描述:
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/20W 0505
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.8 kOhms
Series V5X5PT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W