Y4062499R000B0R
VPG Foil Resistors
型号:
Y4062499R000B0R
封装:
0805
描述:
FRSH0805 499R00 TCR2.5 0.1% B T
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 499 Ohms
Series FRSH
Power (Watts) 0.3W