Y40822K50000T9W
VPG Foil Resistors
型号:
Y40822K50000T9W
封装:
0805
描述:
FRSG0805 2K5000 TCR2.5 0.01% S W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 2.5 kOhms
Series FRSG
Power (Watts) 0.2W, 1/5W