Y4732300K000V9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y4732300K000V9L
描述:
RES 300K OHM 2.5W 0.005% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 2.5W