Y578728K8000B0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y578728K8000B0L
描述:
RES 28.8K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.430" (10.92mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 28.8 kOhms
Series VH
Power (Watts) 0.6W