Y6055500R000K0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y6055500R000K0L
描述:
TRIMMER 500 OHM 0.5W WIRE LEADS
用户指南
Termination Style Wire Leads
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.300" x 0.235" Face (7.62mm x 5.97mm)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series 1208
Power (Watts) 0.5W, 1/2W