Y6071400R000F9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y6071400R000F9L
描述:
RES 400 OHM 1% 0.3W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.506" (12.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 400 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W