Y607180K0000B0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y607180K0000B0L
描述:
RES 80K OHM 1/5W .1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 80 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 0.2W, 1/5W