Y60722K50000T9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y60722K50000T9L
描述:
RES 2.5K OHM 0.01% 1/5W RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.5 kOhms
Series VHP203
Power (Watts) 0.2W, 1/5W