Y805510K0000K0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y805510K0000K0L
描述:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
用户指南
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 25
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.325" x 0.195" Face (8.26mm x 4.95mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series 1208
Power (Watts) 0.5W, 1/2W