首页 / 隔板块 / YK3061513000G
minImg
YK3061513000G
Amphenol Anytek
型号:
YK3061513000G
描述:
CONN BARRIER STRIP 15CIRC 0.3"
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK306
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)