首页 / 隔板块 / YK3141003000G
minImg
YK3141003000G
Amphenol Anytek
型号:
YK3141003000G
描述:
CONN BARRIER STRIP 10CIRC 0.3"
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Voltage Rating 250V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Wire Gauge 16-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK314
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)