首页 / 隔板块 / YK4211903000G
minImg
YK4211903000G
Amphenol Anytek
型号:
YK4211903000G
描述:
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.325"
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK421
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.325" (8.26mm)