首页 / 隔板块 / YK44A2503000G
minImg
YK44A2503000G
Amphenol Anytek
型号:
YK44A2503000G
描述:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.374"
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material Steel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Through Hole
Bottom Termination PC Pin
Series YK44A
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)