首页 / 隔板块 / YK6160203000G
minImg
YK6160203000G
Amphenol Anytek
型号:
YK6160203000G
描述:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.394"
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Voltage Rating 300V
Top Termination Screws with Captive Plate
Color Black
Current Rating (Amps) 25A
Terminal Screw Material Steel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Mounting Type Chassis, Panel
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK616
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)