首页 / 线对板 / YO0821500000G
minImg
YO0821500000G
Amphenol Anytek
型号:
YO0821500000G
描述:
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB
库存 : 9992
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread M2
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 8
Torque - Screw 0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 16-24 AWG
Number of Levels 1
Series 26-381
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.150" (3.81mm)
Clamp Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bulk
Current 10 A